Projekce, dodávka, montáž a servis tepelných čerpadel na klíč

Odborné články a zajímavosti

Nordic Inverter - jak funguje? IVT Nordic Inverter v praxi

Evropská značka kvality Q

Tepelná čerpadla s evropskou značkou kvality Q, prochází důkladnou kontrolou v nezávislé zkušebně.

Jen u tepelných čerpadel s touto značkou můžete plně důvěřovat deklarovaným parametrům výkonu a topného faktoru.

European Quality Laber for Heat Pumps

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Naše firma je
Odborný dodavatel (SOD)
pro program
Nová Zelená úsporám.

Dodáváme kompletní sortiment tepelných čerpadel v široké výkonové řadě.

Nová zelená úsporám

Servis 24/7

Zajišťujeme servis
24 hod. denně.

Pokud je to nutné, přijíždíme k zákazníkovi na místo poruchy
do 24 hod.

EKO-vytápění s.r.o.
Tel.: +420 724 342 686
zaoral@eko-vytapeni.cz

Servis 24/7

IVT Centrum

Jsme členy největší značkové prodejní sítě tepelných čerpadel IVT - IVT Centrum.

IVT Centrum

SVT kódy pro IVT

Země / Voda

IVT GEO 312C SVT 20201
PremiumLine EQ6 SVT 2417
PremiumLine EQ8 SVT 2467
PremiumLine EQ10 SVT 2471
PremiumLine EQ13 SVT 2473
PremiumLine EQ17 SVT 2474

Vzduch / Voda

AIR X 50 SVT 6511
AIR X 70 SVT 6512
AIR X 90 SVT 6513
AIR X 130 SVT 6514
AIR X 170 SVT 6515
AIR SPLIT 2 SVT 20934
AIR SPLIT 8 SVT 20935
AIR SPLIT 15 SVT 20936

Větrací jednotky

GETAIR SVT 7517

KOTLÍKOVÉ DOTACE EU

Kotlíkové dotace EU

Jsme
montážní certifikovaná firma
pro program
KOTLÍKOVÉ DOTACE EU.

Aktuality

Povinné kontroly chladícího okruhu

Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 842/2006 a dalších předpisů, je provozovatel tepelného čerpadla povinen zajistit pravidelné kontroly těsnosti chladicího okruhu tepelného čerpadla.

Ceník tepelných čerpadel

Ceník tepelných čerpadel IVT vzduch/voda a země/voda ke stažení.

Financování nákupu tepelných čerpadel

Ve spolupráci s firmou EUROLEASING CZ s.r.o. jsme pro Vás připravili možnost financování nákupu tepelných čerpadel formou leasingu nebo poskytnutí úvěru....

Test - IVT Nordic Inverter v praxi

Letošní (2009/2010) dlouhá a vytrvalá zima nám umožnila v praxi otestovat reálné náklady na provoz a vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem IVT Nordic Inverter...

Novinky ze světa

Únor - měsíc výhodného nákupu stavebních materiálů

Plánujete letos stavět dům? I když je zima stále v plné síle, udělejte již nyní první krok – pořiďte si exkluzivní slevový poukaz, který vám zajistí nejkvalitnější stavební materiál pro hrubou stavbu, a to s úžasnou slevou až 45 %!

MMR o novém rozúčtování nákladů na teplo v domě

Již v tomto roce dostanou uživatelé bytů vyúčtování nákladů za teplo podle nové vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj, která je účinná od ledna 2016 (vyhláška číslo 269/2015 Sb.). Vyhláška přináší změny v dosavadním způsobu, jakým se v bytových domech doposud rozúčtovávaly platby za teplo.

Metody pro nedestruktivní hodnocení dřeva a jejich přesnost

Tento článek se zabývá nedestruktivními metodami hodnocení dřevěných prvků in-situ. V praxi se vedle nejčastěji používaného vizuálního hodnocení používají akustické a penetrační metody. V posledních letech se objevují nové postupy založené např. na termografii nebo rentgenovém záření. Pro vyhodnocení přesnosti nedestruktivních metod se výsledné hodnoty porovnávají s hodnotami z průkazných destruktivních zkoušek.

zdroj: www.tzb-info.cz

Tepelné čerpadlo Nordic Inverter v praxi

Sledování nákladů na vytápění a provoz rodinného domu

Tepelné čerpadlo IVT Nordic Inverter v interiéru

Letošní (2009/2010) dlouhá a vytrvalá zima nám umožnila v praxi otestovat reálné náklady na provoz a vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem IVT Nordic Inverter.

Zadání znělo "Zajištění vytápění (temperování) novostavby menšího rodinného domu typu bungalov během stavebních a dokončovacích prací v zimním období". Jedná se o pasivní dům (PD) s tepelnou ztrátou 10 kW. Dům leží v nadmořské výšce 580 metrů n.m. Tepelné čerpadlo mělo být schopno vytopit rodinný dům minimálně na 18 °C. Vzhledem k požadavkům bylo k vytápění vybráno tepelné čerpadlo typu vzduch/vzduch IVT Nordic Inverter. Jeho instalace je snadná a rychlá, k zabudování jsou zapotřebí minimální stavební úpravy. Nejsou zapotřebí žádné časově a finančně nákladné zemní práce.

Pokud by se v budoucnu změnil režim užívání nemovitosti a zvýšily se požadavky na výkon, například k vytápění bazénu a byl by k vytápění vybrán jiný typ čerpadla, například typ země/voda-vrt, nebyla by ani tak investice do Nordic Inverteru zbytečně promrhána. Inverter totiž může fungovat i jako klimatizace, může odvlhčovat a čistit vzduch a sloužit jako levný zdroj vytápění v přechodných obdobích.

Vnitřní teplota v domě byla nastavena na +18 °C. V měřeném období se pohybovaly noční teploty kolem -8 °C, denní pak kolem -6 °C. Tepelné čerpadlo plnilo bez problémů požadavek na vytápění s naměřenou průměrnou denní spotřebou 18 kWh / 24 hod. Díky tuhým mrazům jsme si ověřili vzhledem k tepelné setrvačnosti domu, že Nordic Inverter dokázal udržet vnitřní teplotu na +16 °C i při nočních teplotách -18 °C.

Převedeno na finanční náklady, vytápění rodinného domu v tomto zimním období v sazbě D56 přijde majitele na 40,- Kč denně.

Jen pro srovnání, balík dřevěných briket stojí 53,- Kč a můžeme se 100% jistotou říci, že jeden balík dřevěných briket denně by nám požadavky na vytopení domu nezajistil. Další nespornou výhodou tepelného čerpadla Nordic Inverter je i jeho bezobslužnost a také to, že při jeho použití nevzniká žádný odpad.

Jiří Zaoral, EKO–vytápění s.r.o.

Tepelné čerpadlo IVT Nordic - venkovní jednotka - pohled z bokuTepelné čerpadlo IVT Nordic - venkovní jednotka - čelní pohed